ALPEN TOUR

 Biuro Turystyczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Die Obere Steiermark obejmuje swym zasięgiem rejon Hochschwab i sięga od Semmering aż po „Styryjski Szlak Wodny”, wzgl. „Styryjski Szlak Żelazny”.

Doskonałe warunki do spędzenia zimowego wypoczynku w sposób aktywny panują na stokach Stuhleck, Präbichl, Aflenzer Bürgeralm czy Mariazeller Bürgeralpe w Obere Steiermark. Przygotowano tu ponad 130 km tras zjazdowych odpowiadających stopniem trudności nie tylko wytrwałym narciarzom, ale także średniozaawansowanym oraz stawiającym pierwsze kroki na nartach.

Region ten jest rajem dla miłośników zimowych krajobrazów, spędzających urlop samotnie, w parach oraz w rodzinnym gronie z małymi dziećmi, dla narciarzy turowych i biegowych, zwolenników wędrówek pieszych na rakietach śnieżnych oraz chętnych do jazdy saniami.

 

 

 Ośrodki narciarskie w Mariazeller Land

 Mariazeller Land oferuje wiele możliwości wolnego czasu bez względu na porę roku, stopień aktywności i zaawansowania. To właśnie tu, wśród malowniczych krajobrazów regionu, swój raj na ziemi odkrywają miłośnicy uprawiania sportów zimowych na nartach, deskach i sankach, zwolennicy pieszych wędrówek, wędrówek także poszukujący spokoju, wyciszenia i atmosfery dla duchowej odnowy.

Położone w otoczeniu łańcuchów górskich dwa szczyty: Bürgeralpe (1267 m n.p.m.) i Gemeindealpe (1626 m n.p.m.) stanowią 2 główne centra śniegowej rozkoszy regionu.

Dobre zaśnieżanie szczytu Bürgeralpe osiągane dzięki wyjątkowo obfitym opadom śniegu oraz nowoczesnej technice, umiarkowana wysokość i doskonała infrastruktura narciarska sprawiają, że jest to wymarzony teren do uprawiania sportów zimowych całymi rodzinami. Na Bürgeralpe poprowadzono 8 przetestowanych i wyróżnionych styryjskim znakiem jakości tras zjazdowych o różnym stopniu trudności – od odcinków łatwych po wymagające dobrej techniki jazdy. Łączna długość tras liczy 12 km, w tym 8 km przypada na trasy łatwe, a po 2 km na średnie i trudne.

Dotarcie do terenów narciarskich zapewniają: kolejka gondolowa z panoramiczną kabiną, dwa czteroosobowe wyciągi krzesełkowe oraz 1 wyciąg orczykowy i 1 wyciąg do ćwiczeń.

Saneczkarze mogą skorzystać z nowego toru saneczkowego o długości 1700 m i dotrzeć nim do dolnej stacji kolejki linowej, by ponownie wjechać nią na górę i zjechać torem w dół. Tor czynny jest od grudnia do 19 marca.

Natomiast snowboardziści mogą szaleć w funparku. Stworzono tu również świetne warunki dla carvingowców.

Ze wszystkich atrakcji można korzystać w godz. 8,30 -16,00. U podnóża Bürgeralpe rozciąga się słynna w całej Europie miejscowość Mariazell.

Szczyt Gemeindealpe, dzięki wysokiemu położeniu, posiada doskonałe warunki śniegowe oraz dobre nasłonecznienie. Głębokie naśnieżanie w niższych partiach zapewniają nowoczesne maszyny.

Dzieci i początkujący mogą opanować technikę jazdy na nartach na specjalnie przygotowanym stoku do ćwiczeń wyposażonym w wyciąg treningowy.

Dla średniozaawansowanych przygotowano trasy stokami łagodnymi. Są one szerokie i ratrakowane. 

Doskonałe warunki do swoich popisów mają tu snowboardziści i miłośnicy carvingu.

Prawdziwym rarytasem dla zaawansowanych narciarzy są ratrakowane i nieratrakowane trasy zjazdowe ostrym stokiem szczytu, o nachyleniu dochodzącym miejscami do 43%. Należą one do najtrudniejszych w całym Przedgórzu Alpejskim.

 Na Gemeindealpe oprócz wyciągu treningowego funkcjonują 2 wyciągi krzesełkowe: 4-osobowy Bodenbauer Express z dolną stacją na wysokości 800 m n.p.m. i górną na wysokości 1.300 m n.p.m. oraz 2-osobowy z dolną stacją na wysokości 1.300 m n.p.m. i górną na wysokości 1.626 m n.p.m.

Z całej infrastruktury można korzystać od grudnia do 2 kwietnia codziennie w godz. 8,30 – 16,00. U podnóża Gemeindealpe położona jest miejscowość Mitterbach.

 

  Oferta zimowa

  Oferta świąteczna

  Oferta sylwestrowa

 

 

 

 
   

 

 
 
 Strona główna

 

 Austria:

     Austria Dolna:
     Austria Górna
     Burgenland
     Karyntia
     Tyrol
     Styria:
          Ausserland-Salzkammergut
          Dachstein-Tauern Region
          Urlaubsregion Murtal
          Südwest-Steiermark
          Region Graz
          Die Obere Steiermark
                 Oferta świąteczna
                 Oferta sylwestrowa
                 Oferta zimowa
          Steierisches Thermenland
          Oststeiermark
     Vorarlberg
     Wiedeń
     Ziemia Salzburska
 

 Warto wiedzieć

 Dojazd

 Ubezpieczenie

 Przed podróżą

 Konsulaty

 Narty i białe szaleństwo

 Inne informacje

 
 

   

 

 

 

 

 

A&O HOTELS and HOSTELS

 

 

04 New Logo 234x60

 

080611 234x60_pl Image Banner 234 x 60

 

GIF Generic 120x60  

 

 

 

 

 
 
 
 
 © Alpentour