ALPEN TOUR

 Biuro Turystyczne

 

 

 

 

 

Innsbruck zachwyca piękną architekturą miejską. Można tu podziwiać m.in.:
1. Złoty Dach Budynek wzniesiony za panowania Fryderyka IV jako rezydencje książąt tyrolskich z dobudowanym za panowania cesarza Maksymiliana I wykończonym w 1500 r wykuszem, który pokryty jest 2675 pozłacanymi miedzianymi gontami. Na wykuszu i na balkonie są freski, jak również herby i reliefy przestawiające tancerzy.
2. Dom Helbinga – gotycki budynek miejski z XV w. W 1730 r. fasada upiększona późnobarokową sztukaterią przez artystów szkoły Wessobrunnerra. Dziś obiekt jest budynkiem mieszalnym i handlowym.
3. Pałac cesarski Hofburg Zbudowany za panowania arcyksięcia Zygmunta i cesarza Maksymiliana I w stylu późnobarokowym. Przebudowany za panowania Marii Teresy z salą paradną i kaplicą, miejsce ślubu Leopolda II i Marii Ludwiki (1765). Pałac otwarty godz.. 9,00-17,00. Mieści się tam słynna kawiarnia Macher.
4. Katedra św. Jakuba – pierwotnie budowla gotycka, przebudowana w stylu barokowym w latach 1717-1724. Freski sufitowe i sztukateria braci Asam. Cudowny obraz Panny Marii Pomocnej Lukasa Cranacha Starszego, grobowiec arcyksięcia Maksymiliana III, Mistrza Zakonu Krzyżackiego, dzieło Kaspara Grasa (1620). Kurant wydaje swój dziwię o 12,15.
5. Stary gmach sejmowy Landhaus Znaczący późnobarokowy pałac tyrolskich warstw społecznych, zbudowany w latach 1725-28 przez Georgia Antona Cumppa. Sala Landtagu z freskami Kosmata Damlana Asama. Dziś siedziba tyrolskiego Landtagu.
6. Łuk Triumfalny wzniesiony w 1765 r. z okazji zaślubin późniejszego cesarza Leopolda II Marią Ludwiką. W czasie zaślubin umiera jego ojciec cesarz Franciszek I Stefan. Jedna strona łuku symbolizuje żałobę po śmierci cesarza, druga radosne wydarzenie ślubu.
7. Kolumna św. Anny wzniesiona w latach 1704-06 przez tyrolskie warstwy społeczne na pamiątkę odparcia sił bawarskich (1703) w hiszpańskiej wojnie sukcesyjnej. Przedstawienie Matki Boskiej, św. Anny oraz tyrolskich patronów landu i kościoła. Razem z Łukiem Tryumfalnym najważniejszy zabytek ulicy Maria-Theresienstraße.
8. Kościół pielgrzymkowy od XV w. Najbardziej znaczący kościół rokokowy w Tyrolu. Zbudowany w 1755 r. przez Franciszka de Paula Penza, duchownego i budowniczego licznych kościołów barokowych w Tyrolu.
W Innsbrucku czeka na zwiedzających Alpejskie Zoo – najwyżej położony w Europie ogród zoologiczny. W Zoo można oglądać ponad 2000 zwierząt należących do 150 gatunków oraz jedyne na świecie wodolecznicze akwarium z rzadkimi rodzimymi gatunkami ryb.
Na terenie miasta znajduje się dawny ogród dworski Hofgarten przekształcony w park krajobrazowy, gdzie żyją egzotyczne papugi.
Innsbruck zachwyca również architekturą obiektów sportowych, z których większość została zbudowana na potrzeby zimowych igrzysk olimpijskich w roku 1964 i 1976.
Do nich należą:
1. Stadion Olimpijski ze sztucznym lodowiskiem i torem do jazdy szybkiej na lodzie.
2. Olimpijski tor bobslejowy, który do dziś jest miejscem transmisji z międzynarodowych konkurencji w bobslejach, saneczkarstwie i szkieletonie mistrzów Europy i świata. Turyści korzystają z toru zimą i latem.
3. Stadion Bergisel ze skocznią narciarską. Sportowe punkty kulminacyjne zaliczające się do Turnieju Czterech skoczni.

 

Oferty zakwaterowania

 

 
   

 

 
 
 Strona główna

 

 Austria:

     Austria Dolna:
     Austria Górna
     Burgenland
     Karyntia
     Tyrol:
          Innsbruck
                Oferta zakwaterowania
          Olympia Skiworld Innsbruck
          Stubaital

          Zillertal

          Pitztal

          Ötztal

          Kaiserwinkl

          Kitzbühel i okolice

          Wildschönau

          Tyrol Wschodni   Osttirol

                  Oferta zakwaterowania w Tyrolu

     Styria
     Vorarlberg
     Wiedeń
     Ziemia Salzburska
 

 Warto wiedzieć

 Dojazd

 Ubezpieczenie

 Przed podróżą

 Konsulaty

 Narty i białe szaleństwo

 Inne informacje

 
 

   

 

 

 

 

 

A&O HOTELS and HOSTELS

 

 

04 New Logo 234x60

 

080611 234x60_pl Image Banner 234 x 60

 

GIF Generic 120x60  

 

 

 

 
 
 
 
 © Alpentour